Jak naši spolupráci hodnotí rohlik group?

06.06.2023
Firmě Rohlík Group jsme ušetřili 77% původních nákladů na monitoring vozidel a s tím spojené sledování teplotního řetězce

Rohlík.cz je první český startupový jednorožec, tedy společnost která jako první překročila hodnotu miliardy dolarů. Všichni jej asi známe, ale pro úplnost, jde o úspěšný český internetový obchod s potravinami, který expandoval do několika evropských zemí, mimo jiné do Maďarska, Rakouska, Německa nebo Rumunska. 

Proč nás Rohlík oslovil?

Na konci roku 2018 měl fleet / vozový park Rohlíku (Velká Pecka s.r.o.) 200 vozidel a již byl vybavený monitorovacím systémem. Rohlík si také půjčoval vozidla od společnosti Autoexpert spol s r.o. který používal námi dodávaný monitorovací systém. Díky tomu mohl Rohlík porovnat oba systémy ve svém provozu a s ohledem na rozdíl ve spolehlivosti a přínosu funkcí aplikace se rozhodl pro spolupráci s námi.

 

Jak probíhala naše spolupráce?

Spolupráce začala v roce 2019. Cílem nebylo jen vyměnit systém za spolehlivější, ale rovnou se podívat na další možná vylepšení. Společně jsme se podívali na celý proces last mile doručování a přišli jsme s několika návrhy, které jsme zavedli od prvních instalací GPS. 

  • Před začátkem naší spolupráce Rohlík používal ve vozidlech 2 služby. Tou první byl fleet management (GPS monitorování), které jsme nahradili námi dodávaným systémem. Druhou službou byl autonomní teplotní senzor s přenosem dat, jehož služba byla dražší než Fleet management. Proto jsme navrhli řešení spočívající v doplnění teplotních čidel k nově dodaným GPS monitorovacím zařízením. Přenosy dat o teplotě tak přenáší GPS monitorovací zařízení a drahou službu autonomního teplotního senzoru již nebylo nutné platit. Díky úspoře poplatků za nahrazené autonomní teplotní senzory, jsme jen v tomto kroku Rohlíku ušetřili víc než stál pronájem nových spolehlivých GPS zařízení a provoz námi poskytované služby fleet management aplikace. Celková úspora z původních nákladů činila 77%.
  • Umožnění startu vozidla až po identifikaci řidiče, aby se tím zajistilo, že každá jízda bude mít identifikovaného řidiče - maximum jízd v knize jízd uvádějí řidiče - nezbytnost pro zpětné dohledání viníka případné dopravní nehody, určení zodpovědnosti za pokuty, zlepšení přístupu řidičů k firemním vozidlům, atd. 
  • Hlídání dodržování rychlosti vozidel - snížení rizika nehod
  • API - Předávání dat o pohybu vozidel a teplotě nákladového prostoru přes API rozhraní do dalších systémů klienta
  • Funkce “Kdo tu byl” pro rychlé vyhledání, které vozidlo z vozového parku se ve vybraném místě a čase pohybovalo. 
  • A mnoho dalších vylepšení. 

 

V roce 2020 přišel Covid-19 a Rohlík začal růst z 200 vozidel na 2000. Pro nás, v tomto období značně intenzivní spolupráce, jak v ČR, tak i ve všech dalších zemích expanze, byla velká zkouška flexibility a schopností přicházet s inovativními řešeními týkajících se nejen fleetu ale i bezkompromisní kontroly kvality (trvalý monitoring teplotního režimu nákladového prostoru). Šlo především o osobní auta, ale také cargo kola, elektromotorky, kontejnery, elektromobily. Bylo to období plné různých omezení, nejistot, zvratů, uzavřených hranic atp. Jak tato omezení, tak vyšší náklady v západní Evropě nás přivedly k inovacím. Tou zásadní bylo strategické rozhodnutí o používání samoinstalačních GPS zařízení, které klient může sám zapojit do OBD II, tedy diagnostické zásuvky vozidla. Z této zásuvky je zařízení nejen napájeno, ale čte i potřebná data (např. stav tachometru, rychlost vozidla, u elektromobilů i stav nabití baterie nebo dojezd na aktuální nabití baterie). Měření teploty jsme zajistili přes teplotní čidla, která klient upevní v nákladovém prostoru a ta přes Bluetooth přenášejí data o teplotě do GPS zařízení. Stejnou technologii jsme použili s identifikačními kartami řidičů, jejichž přítomnost se tak zjišťuje automaticky bez přikládání čipů. Tím vším se odbouraly náklady na instalaci GPS (a deinstalaci při ukončení provozu vozidla), dopravu techniků na montáž / deinstalaci. Celková úspora nákladů na zavední a provoz fleet management systému, proti technikem instalovaným GPS zařízením, tak dosáhla 59%.

 

Zvládli jsme to i proto, že nás nabíjí nadšení, že můžeme svou prací, znalostmi, proaktivitou a skvělým systémem podporovat tak výjimečnou českou společnost v jejím růstu.

 

Bodové shrnutí přínosu spolupráce:

  • nahrazením jiného řešení měření teploty uspořeno 77% původních nákladů provozu fleet management systému a měření teploty nákladového prostoru
  • maximum jízd má registrovaného řidiče
  • flexibilní a proaktivní spolupráce, která podpořila rychlý růst z 200 na 2000 vozidel v 7 zemích během covidových restrikcí
  • použitím samoinstalačních (OBD) GPS zařízení a Bluetooth periferií uspořeno 59% nákladů proti běžným typům zařízení instalovaných v západní Evropě

 

Jak pokračuje naše spolupráce?

Vše co jsme v předchozích letech zavedli, přináší dál své ovoce. Nyní je již více času na hledání dalších úspor a optimalizací, další využívání z fleetu sbíraných dat.

Kategorie
Mějte svůj vozový park pod kontrolou ještě dnes
JMÉNO A PŘÍJMENÍ
NÁZEV SPOLEČNOSTI
E-MAIL
TELEFON

Přidejte se k 30 000+ našich
spokojených zákazníků a šetřete
díky GPS sledování vozidel.

Máte otázky? Zavolejte nám:
+420 703 867 444
(Čechy)
+420 704 688 288
(Morava)
+420 704 688 288
(Slovensko)
nebo napište na: obchod@satelitnisledovani.cz

Přidejte se
k 30 000+ našich
spokojených
zákazníků a šetřete
díky GPS
sledování vozidel.

Máte otázky? Zavolejte nám:
+420 703 867 444
(Čechy)
+420 704 688 288
(Morava)
+420 704 688 288
(Slovensko)
nebo napište na:
obchod@satelitnisledovani.cz

PŘÍPADOVÉ STUDIE

Naši zákazníci

Satelitní sledování nabízí řešení monitoringu vozidel pro malé i velké firmy
Podívejte se, jak ho efektivně používají někteří naši vážení zákazníci.

PŘÍPADOVÉ STUDIE

Naši zákazníci

Satelitní sledování nabízí řešení
monitoringu vozidel pro malé i velké firmy
Podívejte se, jak ho efektivně používají
někteří naši vážení zákazníci.

 
Firmě Rohlík Group jsme ušetřili 77% původních nákladů na monitoring
vozidel
a s tím spojené sledování
teplotního řetězce.


Používání GPS fleet management
systému je dnes již nezbytnou
samozřejmostí
a je jich na trhu
mnoho. Některé se základní
funkcionalitou, některé pokročilé.
Systém sám o sobě ale nestačí.
Důležité je mít oporu v jeho
poskytovateli, který musí být spolehlivý,
profesionální a flexibilní.
V tom všem
se Ecofleet CZ s.r.o.
osvědčil ve všech
zemích, kde Rohlík Group působí.

Jiří Hanzlík
Rohlík Group - Group Head of Mobility
Evropský lídr kvality balíkových služeb, společnost GLS, zvolila v České republice pro zajištění bezpečnosti a spolehlivosti své přepravní sítě monitoring vozidel pomocí systémů Ecofleet CZ s.r.o.

Společně s online sledováním statusu zásilek je zajištěna spolehlivá přeprava balíků po celé ČR do 24 hodin a do ostatních evropských zemí za 1-4 dny.
Přední opravce železničních kolejových vozidel, člen Skupiny České dráhy - provádí opravy a modernizace elektrických a motorových vozů, ucelených jednotek, osobních vozů a funkčních celků železničních
kolejových vozidel.

Pro správu svých referentských vozidel
a jejich přesuny mezi jednotlivými provozními středisky oprav využívá modul Rezervace , díky kterému má vždy aktuální přehled o statistikách využití těchto vozidel.

Máte dotaz nebo zájem o nezávaznou
nabídku?

Zanechte nám na sebe kontakt a základní
informace a my se vám ozveme zpět.

Získáte vstupní analýzu ZDARMA
Stačí vám webový prohlížeč
Instalace zařízení po celé ČR a SR
JMÉNO A PŘÍJMENÍ
NÁZEV SPOLEČNOSTI
E-MAIL
TELEFON
POČET VOZIDEL

Máte dotaz
nebo zájem

o nezávaznou
nabídku?

Zanechte nám na sebe kontakt a
základní informace a my se vám
ozveme zpět.

JMÉNO A PŘÍJMENÍ
NÁZEV SPOLEČNOSTI
E-MAIL
TELEFON
POČET VOZIDEL

Získáte vstupní analýzu
ZDARMA
Stačí vám webový prohlížeč
Instalace zařízení po celé
ČR a SR